Doc // Cine sunt cei mai buni elevi Ungheneni în 2018

Home  >>  Basarabia  >>  Doc // Cine sunt cei mai buni elevi Ungheneni în 2018

Doc // Cine sunt cei mai buni elevi Ungheneni în 2018

29
Mai,2018

1

Astăzi, 29 mai 2018, Consiliul Raional Ungheni a organizat Gala Olimpicilor Ungheneni pentru anul 2018. În acest an, 26 de elevi Ungheneni au devenit olimpici la nivel republican, reușind să se încununeze cu lauri și să confirme respect, valoare și potențialul tinerilor din raionul Ungheni.

Sursa foto: Consiliul Raional Ungheni


Totodată, 3 eleve din cadrul IP „Liceul Teoretic Vasile Alecsandri” au urcat pe podiumul republican la 2 discipline – Cotici Irina, Evelina Nucă și Morcov Cristina

Vedeți și Rezultatele detaliate la câteva din Olimpiadele Republicane din 2018 :
1. (doc) Rezultatele Olimpiadei Republicane la Economie din 2018. Din nou, elevii Unghenenii au urcat pe podium.
2. (doc) Rezultatele Olimpiadei Republicane la Educație Fizică din 2018. Unghenenii au urcat din nou pe podium.
3. (doc) Rezultatele Olimpiadei Republicane la limba franceză și limba spaniolă din 2018. Pe ce locuri s-au clasat Unghenenii?
4. (doc) Rezultatele Olimpiadei Republicane la GEOGRAFIE din 2018. Unghenenii au urcat din nou pe podium.
5. (doc) Rezultatele Olimpiadei Republicane la Fizică din 2018. Pe ce locuri s-au clasat Unghenenii?
6. (doc) Rezultatele Olimpiadei Republicane la Limba și literatura Română din 2018. Pe ce locuri s-au clasat Unghenenii?
7. (doc) Rezultatele Olimpiadei Republicane de Biologie din 2018. Pe ce locuri s-au clasat Unghenenii.

În premieră, Vă prezint lista Olimpicilor Ungheneni pentru anul 2018:

IP „Liceul Teoretic Vasile Alecsandri”:

  • Evelina NUCĂ;
  • Irina COTICI;
  • Cristina MORCOV;
  • Daniel SĂU;
  • Dan LUPU;
  • Nicolae BRICIUC;
  • Paul BABICI;
  • Cristofor PENDUS;
  • Oxana LOPATEȚCHI;
  • Mădălina BEȘLIU;
  • Smaranda ȚĂRUȘ:
  • Mihaela CĂNIȚĂ;
  • Valeria-Maria PETRAȘ;
  • Cristian GROSU;
  • Irina DIACONU;
  • Cătălin LISNIC;

IP „Liceul Teoretic Mihai Eminescu”:

  •  Sabrina SINIȚCHI;

IP „Liceul Teoretic „Alecsandr Pușchin”:

  • Olea ZMIEVSCHI;

IP „Liceul Teoretic Alexei Mateevici”, s. Pârlița:

  • Iana IANCIUC;

IP „Liceul Teoretic Sculeni”:

  • Ina MOGOREANU;

Gimnaziul Manoilești:

  • Ecaterina GROSU;

Gimnaziu „Savciuc Mihail”, s. Bușila;

  • Ion SPĂTARU;

Gimnaziul „Ion Vatamanu”:

  • Loredana BOGDANA.

P.S: Din păcate, în acest an nu regăsesc în această listă 2 licee cu tradiție din Municipiul Ungheni: IP „Liceul Teoretic Ion CREANGĂ”, liceul în care am studiat 12 ani și căruia i-am dedicat și eu câteva rezultate republicane și IP „Liceul Teoretic Gheorghe ASACHI”.

Totodată, Sincere felicitări stimați Olimpicii Ungheneni. Împreună suntem o FORȚĂ. #ForțaUNGHENI

DOC: Lista Olimpicilor Ungheneni pentru anul 2018





Comments

comments

One Comment so far:

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Moldova